PRZEDSZKOLE

Punkt Przedszkolny „Niezwykłe Dzieci” jest miejscem, gdzie dziecko znajduje bezpieczeństwo, opiekę i edukację w miłej, rodzinnej atmosferze, otoczone fachową i troskliwą opieką.  Dbamy o potrzeby i możliwości rozwojowe dzieci z wykorzystaniem różnorodnych metod i form, w trosce o całościowy rozwój. Przedszkole powstało z myślą o dzieciach z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, z niepełnosprawnością sprzężoną oraz z dla dzieci z autyzmem.

Do przedszkola przyjmujemy dzieci już 2,5 letnie, ponieważ wczesne objęcie dziecka wielospecjalistyczną pomocą znacznie zwiększa jego szanse na jak najlepszy rozwój. Edukacja w naszym przedszkolu może trwać do 9 roku życia. Warunkiem przyjęcia dziecka jest Orzeczenie o kształceniu specjalnym.

W naszej placówce  dla dobra Państwa dzieci pracują:  nauczyciele przedszkolni, pedagog specjalny, surdopedagog, tyflopedagog, psycholog, logopeda, rehabilitant i liczna grupa kadry pomocniczej.

Oferta programowa naszego  punktu przedszkolnego uwzględnia pełny rozwój osobowości małego dziecka, rozwój intelektualny, fizyczny, społeczny i twórczy. Nauczyciele pracują w oparciu  o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego dla Przedszkoli.                                    

Dobierając metody pracy mamy na uwadze dobro dziecka, wspieranie jego rozwoju, organizowanie środowiska stymulującego proces uczenia się  w atmosferze partnerstwa, życzliwości i przyjaźni a zabawa i nauka ma nieść radość z przeżywania zdobytych osiągnięć.  

Ponadto dzieci objęte są terapią specjalistyczną w Zespole Terapeutycznym w tym: terapią psychologiczną, terapią logopedyczną, rehabilitacją ruchową, zajęciami w sali doświadczania świata, elementami metody SI, Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju.

Punkt Przedszkolny dysponuje salami odpowiednio wyposażonymi i przystosowanymi do potrzeb dzieci m.in. sale zajęć, sala rehabilitacji, gabinet logopedyczny i psychologiczny, sala Doświadczania Świata, gabinet SI. Są one wyposażone nie tylko w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, ale również w różnorodne pomoce dydaktyczne  i niezliczone zabawki a w holu placówki  znajduje się przestronny, kolorowy plac zabaw.

Podanie o przyjęcie dziecka

Pobierz podanie o przyjęcie dziecka do przedszkola

Wzór oświadczenia

Oświadczenie rodzica do odbioru dziecka przez uprawnione osoby

Informacje o rekrutacji

Rekrutacja do Przedszkola trwa przez cały rok. Dowiedz się więcej

Nasza kadra

Empatia i profesjonalne podejście zapewnia czułą opiekę podopiecznym przedszkola.

mgr Monika Korytowska

Wychowawca grupy przedszkolnej

Skip to content